ND 2015

Prijzen 

VSCD Gouden Zwaan
Roel Voorintholt

VSCD Zwaan voor beste Dansprestatie  
Jorge Nozal

VSCD Zwaan voor beste Dansproductie  
Ann Van den Broek, WArd/waRD, voor The Black Piece

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Loïc Perela 

Dioraphte Dansprijs
The Black Piece, van Ann Van den Broek

 

Jury

VSCD Dansjury
Anita van Dolen (voorzitter)
Fons Dejong
Hildegard Draaijer
Dave Schwab
Stella van Leeuwen
Nada Mounzer
Peggy Olislaegers
Liesbeth Wildschut

 

Voorstellingen

Titel  
Gezelschap  |  Choreograaf 

 

The Black Piece
WArd/waRD  |  Ann Van den Broek

Inside Out
Conny Janssen Danst  |  Conny Janssen

Senses
Loïc Perela, Dansteliers  |  Loïc Perela

Field
Tabea Martin  |  Tabea Martin

Welkom in de buitenwereld
Vloeistof  |  Anja Reinhardt en Yuri Bongers

Distinguished Dreams #2
Nederlandse Dansdagen, Opera Zuid  |  Kalpana Raghuraman + Anna Emilianova

Distinguished Dreams #2
Nederlandse Dansdagen, Opera Zuid  |  Dario Tortorelli + Veerle Sanders

Distinguished Dreams #2
Nederlandse Dansdagen, Opera Zuid  |  Amos Ben-Tal + Sam Eggenhuizen

RE/turn
Rogie CS  |  Piet Rogie

Mum’s the Word
Nederlandse Dansdagen, Dansmakers Amsterdam  |  Cecilia Moisio

Jubel: Bronsttijd | Har(t)nas | This is the End
Danstheater AYA  |  Alida Dors + Giulio D’Anna + Cecilia Moisio

Secrets Revealed
Nederlandse Dansdagen  |  o.a. Ryan Djojokarso + Bram Jansen + Dario Tortorelli

Exhausting Space
Korzo Producties  |  Iván Pérez

Canto Ostinato
Introdans  |  Lucinda Childs

Twilight | Chroma
Het Nationale Ballet  |  Hans van Manen + Wayne McGregor

Mutual Comfort
Nederlands Dans Theater II  |  Edward Clug

Kha | Henry
Scapino Ballet Rotterdam  |  Gentian Doda + Itamar Serussi

Higher
Frascati Producties, ICKamsterdam  | Michele Rizzo

Ode to the Attempt 
Jan Martens  |  Jan Martens

Diapositief
GOTRA  |  Joost Vrouenraets

Gezien Giacometti
Buppie Blankert Dansconcerten, New Amsterdams Peil  |  Beppie Blankert

Rise Up
Bodies Anonymous, Korzo Producties, Dans Brabant  |  Guilherme Miotto

Please me Please – The Duet
Bittersweet Dance, Dansmakers, Dansateliers  |  Liat Waysbort

3: The Garden
NBprojects  |  Nicole Beutler

Free Spirit
Nederlandse Dansdagen, Open Your Mind  |  various

 

 

Tentoonstellingen

Title
Markers | Locatie

Dans door andermans ogen I
Mathieu Di Scala  |  Landbouwbelang Maastricht

Dans door andermans ogen II
Michelle Bauer + Martijn Kappers  |  ALEX 51

Dans door andermans ogen III
Intro(dans)kostuums  |  Stokstraat

 

Films

Titel (Jaar)
Regie

Warming Up (2015)
regie: Peter Delpeut  |  choreografie: Andrea Leine + Harijono Roebana

 

Programmaredactie

Fons Dejong
Anita van Dolen
Hildegard Draaijer
Stella van Leeuwen
Nada Mounzer
Peggy Olislaegers
Dave Schwab
Liesbeth Wildschut

 

Organisatie

Directeur
Peggy Olislaegers

Zakelijke Leiding & Festivalcoördinatie
Jantien Plooij

Marketing & publiciteit
Hiskia Linnenkamp (hoofd), Sharon den Breems, Anouk Spruijt

Artistiek assistent
Marc Maris

Partnership development
Christina Giannelia

Technische coördinatie Theater ah Vrijthof
Marijcke Voorsluijs, Ingeloes Vogelpoel, Eric Meij

Technische coördinatie overige locaties
Marijcke Voorsluijs, Seb Jongejans, Bas Rila

Productie
Anne Marleen de Jong, Roos Brouwer, Gysèle ter Berg, Merel Van de Gehuchte, Semra Dedeoglu

Vrijwilligerscoördinator
Tineke van Luijtelaar

 

 

Bestuur

Ton Rombouts (voorzitter)
Wil Rutten (vice-voorzitter)
Rachel Beaujean
Erik van Ginkel
Hugo Haeghens
Thomas Smit
Julienne Straatman

 

Campagnebeelden

Concept + Grafisch Ontwerp 
Esther Noyons

Fotografie
Serena Kloet

 

De Nederlandse Dansdagen worden mogelijk gemaakt door:

Partner Minocw Partner - Provincie Limburg Partner - Gemeente Maastricht elisabeth strouven fonds logo staand Partner - Fonds 21 logo Vrienden Loterij fonds logo kunstbende21 Partner Cultuurmakers Maastricht Partner Kanunnik Salden nieuwenhof Partner stichting Clemens Partner - Vrienden van de NDD Partner - Zwaan Partner - Proeftuin Dans Partner - Theater aan het Vrijthof