ND 2019

Prijzen 

VSCD Gouden Zwaan 
Conny Janssen 

VSCD Zwaan voor beste Dansprestatie  
Redouan Ait Chitt 

VSCD Zwaan voor beste Dansproductie  
Arno Schuitemaker, voor The Way You Sound Tonight  

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Connor Schumacher 

Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek 
Cecilia Moisio 

 

Jury

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Maastricht
Helmy Koolen 
Peggy van Sebillen 
Hicham Khalidi 
Mirjam van der Linden 
Lisa Reinheimer 
 

De Prijs van de Nederlandse Dansdagen Jong Publiek
Marco Gerris
Diana Herz 
Wendy Lubberding 
 

De Nederlandse Dansprijzen & Zwanen voor beste Dansprestatie en voor beste Dansproductie
Rob van Steen
Leo Spreksel 
Violien Vocks 
Brigitte De Goeij 
Jasper Weck 
Swantje Schäuble 
Judith Blankenberg 
Macelle Schots 

 

Staat van de Nederlandse Dans

Staat van Nederlandse Dans  |  Jasper van Luijk
Download PDF

 

Voorstellingen

Titel  
Gezelschap  |  Choreograaf 

 

Een klein beetje controle (Virtual Residency)
155  |  Erik Bos en de dansers

REDO
Illusionary Rockaz Company  |  Shailesh Bahoran en Redouan Ait Chitt

The Dreamers
Ivgi & Greben  |  Uri Ivgi + Johan Greben

Bloedbanden?
Nederlandse Dansdagen in co-productie met Fontys / ArtEZ & Codarts  |  deelnemers zelf met begeleiding van de coaches

unmute
Keren Levi  |  Keren Levi

Blood Kiss
anstheater AYA + Swiss Theatre Collective KNPV  |  Dirk Vittinghoff + Wies Bloemen

Stripped
Panama Pictures  |  Pia Meuthen

Victory
Maas Theater en Dans / Cecilia Moisio  |  Cecilia Moisio

Seconds
Amos Ben-Tal / OFFprojects  |  Amos Ben-Tal

The Resident
Dunja Jocic  |  Dunja Jocic

M.A.D.| second song of the cuckoo
Joost Vrouenraets & Before Tigers  |  Joost Vrouenraets

Threesome 
Connor Schumacher  |  Connor Schumacher

Romeo en Julia
Het Nationale Ballet  |  Rudi van Dantzig

Shin A Lam
Scapino Ballet  |  Marcos Moreau

Airman
Another Kind of Blue  |  David Middendorp

Black Cake
Introdans  |  Hans van Manen

Rushes
Introdans  |  Inbal Pinto + Avshalom Pollak + Robby Barnett

Luid
Tout Petit  |  Lies Cuyvers + Ciska Vanhoyland

Black Memories
Danstheater AYA + Tafel van Vijf + BackBone  |  Herman van Baar + Wies Bloemen + Alida Dors

Mankind
De Stilte  |  Jack Timmermans

Between Us
The Ruggeds  |  Roy Overdijk

8: METAMORPHOSIS
Nicole Beutler Projects | Nicole Beuther

Motors
155 (eenvijfvijf)  |  Erik Bos

60
OFF Projects | Amos Ben-Tal

DanceAble: Other Artists, Other Bodies (Artistic Lab)
Holland Dance Festival + Sally Dansgezelschap Maastricht  |  Adam Benjamin + Janice Parker

Boys
door studenten van Codarts Rotterdam  |  Roy Assaf 

Human Figures 
door studenten van Codarts Rotterdam  |  Ton Simons

Mozaïek uit Nomad
door studenten van Fontys Dance Academy  |  Sidi Larbi Cherkaoui

Alice Evaporated (They Want to Dance)
door studenten van AHK Academie voor Theater en Dans – Moderne Theaterdans  |  Heather Ware

Blushing
door studenten van ArtEZ Academie voor Theater en Dans  |  Marco Goecke

 

Tentoonstellingen

Titel
Makers  |  Locatie

dansMuseum: Conny Janssen + DANSLOKAAL
Conny Janssen Danst  |  Theater aan het Vrijthof

dansMuseum: Museum Motus Mori
Katja Heitmann |   Marres 

dansMuseum: Kleur: Weelde en Veranderlijkheid
P. Struycken  |  Kasteel Wijlre

dansMuseum #4: Extinctus/Extantem
Stephen Shropshire + Morgana Braga

 

Films

Titel (Jaar)
Regie

Nureyev (2018)
David Morris & Jacqui Morris

The White Crow (2018)
Ralph Fiennes

Nederlands Dans Theater: an evening with Sol León & Paul Lightfoot, Marco Goecke and Crystal Pite (2019)

Podium Dans 
NTR + NPO 2

 

Programmaredactie

Ronald Wintjens
Rob van Steen
Judith Blankenberg
Brigitte De Goeij
Swantje Schäuble
Leo Spreksel
Violien Vocks
Jasper Weck
Marcelle Schots

 

Organisatie

Directeur 
Ronald Wintjens

Zakelijke leiding 
Martine van Dijk

Development 
Nienke van der Wal

Marketing & Publiciteit 
Pien van Gemert, Claudia Laenen, Lisa Andreina

Office manager 
Lisa Boere

Festival coördinator 
Sjanneke Hendrix

Productie 
Florain Verheijen, Ilona van den Brekel, Sacha Schemkes, Mirjam Zwanenburg, Gysèle ter Berg, Lisa Boere, Davy den Dulk, Wouter Ramakers, Sharon Habets, Ab Ketelaar

Vrijwilligers coördinator 
Mark Mülders

Educatie en artistieke leiding Bloedbanden 
Axelle de Rore

Artistieke leiding Club Tweak 
Marc van Loon

Artistieke leiding dansMuseum 
Stephen Shropshire 

Regisseur Meesterwerken en Nederlandse Dansdagen Gala 
Vincent Wijlhuizen

Coördinator kaartverkoop en genodigden 
Sanne de Vos

Kaartverkoop Theater aan het Vrijthof 
Flora Minis en Susan Meisen, Daan, Kirsten en Wendy

Technische coördinatie Theater aan het Vrijthof 
Ingeloes Vogelpoel, Eric Meij, Ate Jan van Kampen

Technische coördinatie overige locaties 
Marijcke Voorsluijs, Seb Jongejans

Assistenten dansMuseum 
Morgana Braga 

Administratie 
Indu Panday – Ozcar

 

Bestuur

Ton Rombouts (voorzitter)
Wil Rutten (vice-voorzitter)
Thomas Smit 
Rachel Beaujean 
Julienne Straatman 
Erik van Ginkel

 

Campagnebeelden

Beeldconcept en grafisch ontwerp 
Esther Noyons

Fotografie
Annaleen Louwes

 

De Nederlandse Dansdagen worden mogelijk gemaakt door:

Partner Minocw Partner - Provincie Limburg Partner - Gemeente Maastricht elisabeth strouven fonds logo staand Partner - Fonds 21 logo Vrienden Loterij fonds logo kunstbende21 Partner Cultuurmakers Maastricht Partner Kanunnik Salden nieuwenhof Partner stichting Clemens Partner - Vrienden van de NDD Partner - Zwaan Partner - Proeftuin Dans Partner - Theater aan het Vrijthof